جک پارکینگ

چاپ صفحه

جک پارکینگ و نکاتی درباره‌ ی آندر سال‌های اخیر برای این که افراد بتوانند درب را باز و بسته کنند از ریموت کنترل استفاده می‌کردند؛ هر چند این روش هنوز هم رایج است و بسیاری از درب‌ها با استفاده ازریموت   باز و بسته می‌شوند؛ اما امروزه جک پارکینگ هم طرفداران زیادی دارد؛ چرا که افراد را از ریموت کنترل راحت می‌کند.قطعات جک پارکینگ

هر جک دارای یک سری قطعاتی است که با استفاده از آن‌ها می‌تواند به خوبی کار کنند. قطعات جک پارکینگ شامل چشمی، مرکز فرمان، ریموت کنترل، فلاشر، جک بازویی و ... هستند که در ادامه به توضیح و بررسی هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

مرکز فرمان جک پارکینگ

مرکز فرمان همان طور که از نامش پیداست، فرمان باز و بسته شدن و ایستادن آن را صادر می‌کند. همچنین مرکز فرمان بین ریموت کنترل و جک پارکینگ ارتباط برقرار کرده و در اصطلاح رابط این دو می‌باشد تا کارایی بهتر داشته باشند؛ در واقع زمانی که فرد دکمه ریموت را فشار داده به جک پارکینگ فرمان می‌دهد که باز و یا بسته شود.

چشمی جک پارکینگ

چشمی قطعه‌ای است که سیستم مادون قرمز دارد و چنانچه ماشین یا مانعی در برابر آن قرار بگیرد؛ از باز و بسته شدن درب ممانعت کرده و نمی‌گذارد تا به ماشین و یا سایر اشیا آسیبی برسد.

ریموت کنترل جک پارکینگ

ریموت کنترل ارتباط دهنده کاربر با مرکز فرمان است. معمولا در پکیج‌های جک دو ریموت وجود دارد؛ اما چنانچه ساختمانی نیاز به ریموت بیشتر با توجه به افراد آن داشته باشد از شرکت تهیه کننده خود می‌تواند درخواست بیشتری دهد.

جک بازویی جک پارکینگ

 جک بازویی یکی از قطعات مهم در جک پارکینگ است. جک بازویی در این وسیله، وظیفه دارد تا نیروالکتریکی را به مکانیکی و هیدرولیکی تغییر دهد.

فلاشر جک پارکینگ

برای این که جک پیام مرکز فرمان را به کاربران نشان دهد از فلاشر استفاده می‌کند. نحوه عملکرد فلاشر به این صورت است، در زمان باز و بست هشدن درب به علامت زدن شروع کرده تا دیگران متوجه شوند که درب در حال حرکت است.

انواع جک پارکینگ

جک پارکینگ مانند هر وسیله دیگری به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به جک الکترومکانیکی و جک هیدرولیکی اشاره کرد که در ادامه به توضیح هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

جک الکترومکانیکی

این مدل از جک‌ معمولا برای ساختمان‌هایی که تردد آن‌ها کم است مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع کارشناسان جک الکترومکانیکی را برای درب‌های سبک می‌دانند؛ چرا که وزن کم تری داشته و از آن‌ها کم تر کار کشیده می‌شود.

جک هیدرولیکی

جک پارکینگ هیدرولیکی بر خلاف جک الکترومکانیکی برای درب‌هایی کاربرد دارد که رفت و آمد آن‌ها بالاست مثل ادارات. مدل هیدرولیکی برای این که امنیت بالایی داشته باشد و لنگه‌ها به خوبی روی هم جفت شوند، برای آن‌ها از قفل برقی استفاده می‌شود.جک پارکینگی هیدرولیکی هم دارای اجزای متفاوت است که از جمله آن‌ها می‌توان به دو عدد بازو، مرکز کنترل، چراغ هشدار، چشمی و ریموت کنترل اشاره کرد.یکی از نکات مهمی که درباره جک هیدرولیکی وجود دارد این است که این جک پارکینگ با استفاده از برق و نیروی الکتریکی کار می‌کند و در زمانی که برق به هر دلیلی قطع شود از کار افتاده و باید درب به صورت دستی باز و بسته شود.

نصب جک پارکینگ

نصب جک پارکینگ نیاز به فشار و سختی زیادی ندارد؛ در صورتی که فرد ماهر و با تجربه‌ای آن را نصب کند. شرکت‌ها و فروشگاه‌های عرضه کننده جک پارکینگ معمولا خدمات نصب آن را هم ارائه می‌دهند؛ اگر در این حوزه مهارت و تخصص خاصی ندارید می‌توانید از محل خرید خود بخواهید تا پرسنل نصاب خود را برای انجام خدمات اعزام کنند.

نگهداری و افزایش طول عمر جک پارکینگ

هر چند وجود جک پارکینگ باعث شده تا رفت و آمد راحت تر و آسان تر شود؛ اما عدم نگهداری و استفاده درست از آن هم، مشکلاتی را به وجود خواهد آورد تا آن جایی که جک پارکینگ دیگر درست کار نکند و هزینه آور باشد. برای این که بتوانید از جک پارکینگ به خوبی استفاده کرده و طول عمر آن را هم افزایش دهید؛ چند نکته را باید رعایت کنید که عبارتند از:

نظافت جک پارکینگ

نظافت وسایل همیشه راه خوبی برای افزایش طول عمر آن‌هاست؛ از این رو یکی از نکاتی که به شما کمک زیادی می‌کند تا از آن به خوبی نگهداری کنید؛ نظافت و تمیز کردن آن است. تمیز کردن جک پارکینگ باید با استفاده از یک دستمال مرطوب و نم دار انجام شود. یادتان باشد نباید برای شستشوی جک از آب استفاده کنید؛ چرا که قطعات خراب شده و از گارانتی خارج می‌شود.

کیفیت جک پارکینگ

امروزه با توجه به کارایی بالا، جک پارکینگ توسط شرکت‌های زیادی طراحی و تولید می‌شود که برخی از آن‌ها کیفیت پایین تری دارند. برای این که جک پارکینگ طول عمر خوبی داشته بهتر از برندهای معتبر موجود در بازار خرید کنید.

ضمانت و گارانتی جک پارکینگ

جک‌های پارکینگی عموما با ضمانت و گارانتی 6 الی 12 ماهه عرضه می‌شوند. چرا اگر در جک پارکینگ مشکلی وجود داشت به راحتی می‌توانید با گارانتی، آن را حل و فصل کنید. در زمان خرید جک پارکینگی حتما به ضمانت نامه آن توجه کنید.

روغن کاری گیربکس جک پارکینگ

قطعاتی در جک پارکینگ وجود دارد مثل گیربکس که کارکرد مکانیکی دارد و باید با استفاده از گریس مناسب روغن کاری گردد تا هم طول عمر بیشتری داشته و هم صدا ندهید. یادتان باشد روغن کاری گیربکس کاری مشکل است و باید توسط فردی انجام شود که تعمیرکار جک پارکینگ باشد تا به دیگر قطعات آسیبی نرساند؛ به همین دلیل در زمانی که خواستید گیربکس آن را روغن کاری کنید از فرد با تجربه کمک بگیرید.

جک پارکینگ سانادر

جک پارکینگ

تاریخ درج: 1399.02.17

395

14

این خبر را به اشتراک بگذارید

facebook